Z wizytą w Australii

przez | 1 października 2021

Do każdego miejsca można obecnie polecieć. Nawet do Australii, która wydaje się tak odległa, ale jednocześnie bliska. Wystarczy bowiem znaleźć dobre połączenie z Warszawy, aby móc przedostać się do Sydney bezpośrednio.

Ochrona do Australii

Teoretycznie podczas wakacji nie powinno się nikomu nic stać. Praktycznie – nigdy nie można być tego pewnym. Dlatego też należy wykupić ubezpieczenie podróżne dla siebie, jak również dla innych członków rodziny. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy w cenie od ok. 84 zł za dwa tygodnie. W tym ma się zapewnione gwarantowane koszty leczenia na sumę 200 000 PLN, NNW na 20 000 PLN, czy też koszty związane z ratownictwem na 200 000 PLN. Wszystko jednak zależne jest od danego towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ ceny, a także zakres ochrony może różnić się w znaczny sposób. 

Atrakcje do zobaczenia

Harbour Bridge i Sydney Tower, Muzeum Melbourne, Sanktuarium Pamięci, National Gallery of Victoria i Królewskie Ogrody Botaniczne, Muzeum Narodowe, Galeria Narodowa, Katedra św.Krzysztofa – oto część atrakcji, jakie znaleźć można w tym kraju. Położone są one na terenie Sydney, Melbourne i Canberry. Wśród innych atrakcji należałoby wymienić górę Mount Warning (1 159 m n.p.m), górę Uluru, wodospad Minyon Falls, nadmorski punkt widokowy Iluka Buff, Dolinę Gigantów z olbrzymimi eukaliptusami. Nie można również zapomnieć o tym, że to właśnie w Australii znaleźć można najsłynniejsze plaże świata, w tym m.in. Bondi Beach, Byron Bay i Coral Bay – raj dla miłośników surfowania.