Mexico – o czym należy pamiętać przed wyjazdem

przez | 18 października 2021

Tortilla i tequila – oto dwa symbole, jakie nieodmiennie kojarzą się z Meksykiem. Czas na to, aby poznać tak odległą kulturę, która jest w stanie przyciągnąć coraz większe grono turystów. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby przed wyjazdem załatwić odpowiednie formalności.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Zawsze warto postawić na swoje bezpieczeństwo i zdrowie. W końcu mają to być wakacje, które będą sprawiać przyjemność. Warto więc pomyśleć o odpowiednich szczepieniach. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał takich szczepień, to powinien pomyśleć o tym, aby zaszczepić się na:

  • dur brzuszny,
  • żółtą gorączkę,
  • cholerę,
  • wirusowe zapalenie wątroby typu A i B,
  • tężec i błonicę.

W takich stanach, jak m.in. Nayarit, Oaxaca i Sonora, Campeche, Guerrero, Michoacán, istnieje duże prawdopodobieństwo zachorowania na tego typu choroby.

Ochrona na wyjazd

Skoro już o zachorowaniach mowa, to należy zapewnić sobie ewentualną pomoc, jeżeli dojdzie do nich. Za skorzystanie z pomocy służby medycznej trzeba będzie zapłacić sporą ilość pieniędzy. Ochrona z ubezpieczenia wyjazdowego sprawi, że za nic nie trzeba będzie płacić. Pomoże w tym dokładnie gwarantowane koszty leczenia, jakie gwarantuje ubezpieczenie turystyczne. Takie 200 000 zł to takie względne minimum przy leczeniu. Warto zabezpieczyć się także na wypadek NNW, które powinny zostać utrzymane na poziomie 20 000 zł. Ważna jest również ochrona bagażu (walizka i torba podręczna), ponieważ w niektórych miejscach poziom przestępczości jest (niestety!) na bardzo wysokim poziomie.

 

Zobacz także:
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu