Czas na ubezpieczenie podróżne

przez | 4 października 2021

Wciąż zbyt duża ilość Polaków bagatelizuje fakt posiadania polisy turystycznej, w przypadku zagranicznych wakacji. Okazuje się, że zdecydowana mniejszość naszych rodaków wcześniej myśli o tym, aby wykupić ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd wakacyjny.

Kiedy kupić polisę na wyjazd?

Specjaliści z rynku ubezpieczeń zalecają wykupienie polisy na min. tydzień przed wyjazdem. Dlaczego ten okres jest taki ważny?  Z dwóch powodów. Po pierwsze – klient otrzymuje gwarancję, że ubezpieczenie będzie obowiązywać od pierwszego dnia wyjazdu. W przypadku polisy wykupionej na godzinę, dwie przed lotem, ochrona na ogół zaczyna obowiązywać od dnia następnego. Po drugie – konsument otrzymuje czas na to, aby zapoznać się z OWU, czyli z Ogólnymi Warunkami Umowy. Niby są one jasne, ale warto dwa razy przeczytać, jaki zakres ochrony zapewnia towarzystwo ubezpieczeniowe.

Okres ochronny

Są takie osoby, które w tym całym pośpiechu zapominają o tym, aby wykupić polisę. Dzieje się tak najczęściej w przypadku wycieczek last minute. Tak, okazja cenowa jest dobra, ale jest tyle do załatwienia, że konieczność wykupienia ubezpieczenia umknęła najzwyczajniej w świecie. Dopiero podczas lotu na wakacje ktoś przypomina sobie o tym fakcie. Od czego mamy internet – wszystko można załatwić za pomocą smartfona, który ma dobrą transmisję danych. Tylko nie można zapomnieć o tym, że obowiązuje okres karencji, który w niektórych przypadkach wynosi dwa dni. Momentalnie zmniejsza to okres ochronny przewidziany dla konsumenta, z czego należy zdać sobie sprawę.