Ubezpieczenie wyjazdowe do Meksyku

przez | 22 października 2021

Meksyk jest krajem, który nie wymaga wykonania dodatkowych szczepień. Aczkolwiek, dla pewności warto je wykonać. Jest to kraj, gdzie za wizytę u lekarza płaci się min. 30 USD. Wszystko jednak dokładnie zależne jest od tego, z jakim rodzajem zachorowania turysta będzie miał do czynienia.

Jak zabezpieczyć się przed wyjazdem?

Nikt nie mówi tego po to, aby zniechęcić przed wyjazdem. Jak najbardziej, warto poznać ten kraj. W końcu to właśnie tam można poznać starożytną kulturę Majów. Warto mieć jednak na względzie swoje bezpieczeństwo. W Meksyku za wszystko należy zapłacić z własnej kieszeni – w szczególności, jeżeli chodzi o koszty leczenia i ratownictwa. Chyba, że ktoś wyposażył się w ubezpieczenie wyjazdowe. Jest ono dostępne stacjonarnie u agentów ubezpieczeniowych, a także można je wykupić online.

Oferty różnych ubezpieczycieli

Również online będzie można porównać oferty różnych ubezpieczycieli, jeżeli chodzi o wyjazd do Meksyku. Zdecydowana większość z nich zasugeruje, że taka polisa powinna obejmować koszty leczenia, na kwotę co najmniej 60 000 euro. W przypadku NNW do Meksyku, powinna być to kwota 6 000 euro. Średnia cena takiego ubezpieczenia wyjazdowego to 30 zł. Wszystko zależne jest jednak od opcji, jakie wybierze dany turysta. Im dana osoba będzie chciała mieć lepszą ochronę, tym cena będzie wyższa. Chociaż w tej kwestii nie warto wykazywać się zbytnią oszczędnością. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić sobie bezpieczne wakacje w Meksyku – kraju chętnie odwiedzanym przez naszych rodaków.

 

Zobacz także:

Kary za brak OC

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy

Ubezpieczenia szkolne