Ile kosztuje ubezpieczenie bagażu?

przez | 29 października 2021

Właściwie to nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tego typu pytanie. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jaki dokładnie zakres ochrony wybiorą konsumenci. Im będzie on lepszy, tym cena ubezpieczenia będzie wyższa.

Jak zgłosić problemy z bagażem? 

Osoby, które już takie ubezpieczenie mają, muszą pamiętać o prawidłowym postępowaniu przy zgłoszeniu takiej sytuacji. W pierwszej kolejności należy zgłosić fakt kradzieży walizki na policji. Nawet, jeżeli walizka uległa uszkodzeniu lub też zaginęła podczas podróży samolotem, również należy o tym fakcie pamiętać, aby w pierwszej kolejności zgłosić się do organów władzy. W następnej kolejności należy skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela. To on będzie informował o tym, co należy robić w następnej kolejności. Turysta nie może zapomnieć o tym, aby zachować rachunki za wszystkie zakupy, kiedy to nie miał swojego bagażu przy sobie.

Brak możliwości wypłaty odszkodowania 

Ochrona bagażu zapewnia możliwość wypłaty w różnych sytuacjach. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że są takie sytuacje, kiedy to towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi możliwości wypłaty pieniędzy. Wśród takich sytuacji należy wymienić:

  • bagaż pozostawiony bez opieki,
  • bagaż nieodpowiednio zabezpieczony,
  • brak pokwitowania z przechowalni,
  • brak zgłoszenia zaginięcia bagażu na policji,
  • bagaż zaginął na skutek klęski żywiołowej. 

Warto mieć świadomość, że są takie sytuacje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie skore do wypłaty należnego odszkodowania. 

 

Inne wpisy:

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?