Pełny komfort podróży seniorów

przez | 30 września 2021

Seniorzy mogą kupić ubezpieczenie od ręki, ale muszą wiedzieć, że cena takiego pakietu może być droższa o…kilkaset złotych. Nie chodzi tu jednak o zniechęcenie do podróży, ale o zapewnienie pełnego komfortu, dobrej ochrony osobie starszej, a także …samemu towarzystwu ubezpieczeniowemu.

Wiek a polisa na wakacje

Nie ma co ukrywać, ale osoby starsze chorują częściej i są podatne mocniej na pewne urazy. Zakup polisy wakacyjnej może wiązać się także z wykupieniem dodatkowej ochrony związanej z chorobami przewlekłymi. Dlaczego? W razie wystąpienia jakiejkolwiek sytuacji podczas wakacji. Osoby starsze muszą poinformować towarzystwo ubezpieczeniowe o tym, czy już takie choroby mają. Należy wiedzieć, że w przypadku pogorszenia się stanu (czego nikomu nie można życzyć), rozszerzone ubezpieczenie zapewnia pokrycie kosztów wizyty u lekarza i pokrycie kosztów leczenia.

Różne warianty polisy

Osoba starsza ma do wyboru różne warianty polis. Na co powinna zwrócić największą uwagę? Na:

  • koszty leczenia – zalecana kwota to min. 500 tys. zł.,
  • ratownictwo – tutaj również zalecana kwota jest taka sama, jak w przypadku kosztów leczenia;
  • NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków – minimalna kwota to 100 tys.zł;
  • ochrona bagażu – osoby starsze często zabierają ze sobą dodatkowy sprzęt medyczny, jak np. ciśnieniomierz dodatkowo do walizki, w przypadku utraty bagażu można liczyć na pokrycie kosztów, dzięki czemu będzie można kupić nowy, potrzebny sprzęt medyczny;
  • OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.