Wakacje w Turcji

przez | 12 października 2021

Turcja może i bezpiecznym krajem nie jest, ale turyści i tak chętnie tam ciągną, ponieważ zawsze można liczyć tam na piękną pogodę. Biura podróży nie mogą narzekać na brak chętnych, jeżeli chodzi o zorganizowane wyjazdy do tego kraju.

Wypoczynek nad basenem

Wszyscy kojarzą ten kraj z nadmorskimi kurortami. Z basenami, które znaleźć można przy doskonale wyposażonych hotelach. Nie można jednak zapomnieć o tym, że jest to kraj, który ma do zaoferowania wiele wspaniałych zabytków. Niedaleko Antalyi znaleźć można Anamur – małe, urokliwe miasteczko, gdzie znajduje się twierdza Mamure Kalesi oraz ruiny dawnego miasta Anamurium. Hagia Sophia w Stambule, Kapadocja, zamek w Bodrum, Patara – to chyba najbardziej popularne miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Polacy koniecznie powinni odwiedzić Polonezköy – malutką wieś, która została założona przez naszych rodaków 1842 roku! Do dzisiaj można spotkać tam Polaków, którzy kultywują polskie i tureckie zwyczaje.

Ubezpieczenie do Turcji

Orientalny klimat jest kuszący, ale nie można zapomnieć o polisie, która musi zapewniać zabezpieczenie na wypadek choroby. Koszty leczenia to konieczność – w szczególności, że koszt wizyty u lekarza pierwszego kontaktu to koszt ok. 180 zł. W prywatnych koszt leczenia będzie zdecydowanie wyższy. Obecnie nie można również zapomnieć o tym, aby załatwić sobie ochronę przed zachorowaniem na koronawirusa. Warto również pomyśleć o tym, aby zapewnić sobie Assistance. Dotyczy się to osób, które dobrze nie znają języka. 

 

Zobacz pozostałe wpisy:

Utrata prawa jazdy

Akcyza na samochód

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC