Tajlandia i jej najważniejsze atrakcje

przez | 14 października 2021

Bangkok – to jedno z najważniejszych miejsc, jakie trzeba zobaczyć w Tajlandii. To stolica tego kraju, która nazywana jest Miastem Aniołów. Dlaczego? Jakie atrakcje czekają jeszcze na wszystkich turystów? Czas zaplanować podróż do tego egzotycznego kraju?

Tajlandzkie atrakcje turystyczne

Phuket to wyspa, która przynależy do Tajlandii. To właśnie tu można zobaczyć wodospady Ton Sai oraz Bang Be, a także świątynię Wat Chalong. Ayutthaya to dawna stolica Tajlandii, która nazywana jest również Miastem Ruin. Znaleźć je można bardzo blisko Bangkoku. Wat Nang Phaya, Wat Chang Lom, Wat Khao Suwan Khiri – to nazwy bardzo ważnych obiektów, które można znaleźć na terenie Si Satchanalai. Jest to jeden z najważniejszych parków historycznych, jaki znajduje się na terenie Tajlandii. Turyści mogą liczyć również inne atrakcje na terenie tego egzotycznego kraju.

Zagrożenia w Tajlandii

Teoretycznie jest to kraj, gdzie każdy turysta może czuć się bezpiecznie, ale .. . No właśnie jest to państwo o zupełnie odmiennym klimacie, więc czyha tutaj wiele zagrożeń, jak chociażby woda z kranu, która nie nadaje się do picia. Na te oraz na wiele innych okazji, jak np. poparzenie słoneczne, przyda się ubezpieczenie wyjazdowe. Udając się do ubezpieczyciela, koniecznie trzeba wspomnieć, gdzie udajemy się w podróż. Nie można również zapomnieć o tym, że należy sprawdzić obowiązujący zakres ochrony. Turysta powinien również zapisać sobie numer do centrum alarmowego na wypadek, gdyby trzeba było skorzystać z ochrony zapewnionej przez ubezpieczyciela.

 

Zobacz także inne:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach

Rejestracja samochodu w 2021