Ubezpieczenie turystyczne do Turcji

przez | 15 października 2021

Turcja – orientalny klimat, piękne widoki, wysoka temperatura. Kusząca propozycja, jeżeli chodzi o pomysł na wakacje. Nie można jednak zapomnieć o tym, że wyjazd do Turcji to miejsce, do którego nasi rodacy nie są kompletni przyzwyczajeni.

Dobra polisa ubezpieczeniowa

Koszty leczenia – to numer jeden, jeżeli chodzi o wizytę w Turcji. Zdecydowana większość turystów woli korzystać z prywatnych placówek medycznych, gdzie za wszystko płaci się z własnej kieszeni. Najczęściej kończy się na jednej, dwóch wizytach u lekarza, ale czasem konieczna jest hospitalizacja. Za jeden dzień w szpitalu można zapłacić nawet 2000 zł. A co, jeżeli wymagana będzie dłuższa hospitalizacja? I to z dzieckiem? Osoby, które mają dobre zabezpieczenie w postaci polisy turystycznej, żadnymi kosztami związanymi z leczeniem nie będą musieli się przejmować.

Assistance i OC dla turystów

Warto również postarać się o to, aby ochrona ubezpieczeniowa obejmowała Assistance. Jest ono w stanie zapewnić turystom m.in.:

  • pomoc tłumacza i pomoc prawną,
  • pomoc medyczną w postaci tele porady,
  • pomoc organizacyjną w podróży.

Szkoda na rzecz innych osób – jedna z najgorszych rzeczy, która może przydarzyć się podczas wakacji w Turcji. Płacić za takie szkody z własnej kieszeni? Lepiej ubezpieczyć się na tego typu okazję, dzięki czemu w razie wystąpienia jakichkolwiek sytuacji, można prosić o wsparcie ubezpieczyciela. Warto również zabezpieczyć swój bagaż, a już w szczególności urządzenia cyfrowe. Nigdy nie można być pewnym tego, co może wydarzyć się na wakacjach. 

 

Zobacz też:

Ubezpieczenie samochodu Gdańsk

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta