Polisa wakacyjna last minute

przez | 8 października 2021

Wyjazdy typu “last minute” cieszą się dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić. W atrakcyjnej cenie można załatwić sobie wakacje, które normalnie kosztują zdecydowanie więcej. Na tego typu wyjazdu również należy wykupić ubezpieczenie turystyczne w jednym z towarzystw.

Polisa w dzień wyjazdu

Odwiedzając lotniska dziwić może jedna sprawa – obecność agencji ubezpieczeniowych w takich miejscach. Ktoś zapyta – no bo po co? Po to, aby zapominalscy zdążyli na czas wykupić ubezpieczenie. Jeszcze przed odlotem do innego kraju. Jak najbardziej można zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia w dzień wyjazdu. Nawet na godzinę, dwie przed odlotem. Należy jednak zdawać sobie sprawę z okresu karencji, który wynosić może 24h lub 48h. Wszystko dokładnie zależne jest do towarzystwa ubezpieczeniowego. Chociaż lepiej kupić polisę w dzień wyjazdu, niż udać się na wakacje bez niej. Lepiej nie kusić losu, który może zemścić się na finansach.

Minusy zakupu polisy na ostatnią chwile

Aby uświadomić sobie konieczność wcześniejszego wykupienia polisy, należy zapoznać się z minusami takiego postępowania. Wśród nich należy wymienić okrojoną ofertę. Nigdy nie ma się szansy na to, aby wybrać polisę z dobrym OWU, ponieważ wszystkie decyzje zakupowe w tej kwestii podejmowane są byle jak. W przypadku krótkich wyjazdów, tzw, city breaków, może się okazać, że ubezpieczenie (przez okres karencji) zacznie obowiązywać dopiero…po powrocie do kraju. A o kłopoty nie trudno, nawet podczas krótkich, szalonych wypadów za granicę. 

 

Zobacz także pozostałe wpisy:

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN