Wyjazd w celach turystycznych do USA

przez | 28 czerwca 2021

Stany Zjednoczone stały się bardziej osiągalnym miejscem. Od 11 listopada 2020 wizy zostały zniesione. Podróżowanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Czas na to, aby spełnić swój amerykański sen. Teraz będzie można zobaczyć najpiękniejsze, amerykańskie zabytki na własne oczy.

Nieprzewidziane przypadki i wydatki

Możliwość spełnienia swojego marzenia nie powinno nam przysłonić jednej ważnej rzeczy – pamiętajmy o ubezpieczeniu turystycznym. W szczególności, jeżeli chodzi o zabezpieczenie kosztów leczenia. Co więcej, nie oszczędzajmy na takiej polisie turystycznej, ponieważ może się to na nas zemścić. Tak, lecąc na wycieczkę do NY, Los Angeles, Chicago, New Jersey, itd., nie planujemy chorować, ale nie możemy być pewni tego, czy faktycznie nic się nie stanie. Za samo wykonanie EKG można zapłacić nawet 11 tys.zł. Za leczenie złamanej nogi możemy zapłacić 20 tys.zł, a gdzie tu reszta badań, jakie na pewno będzie trzeba wykonać. Powtórzmy jeszcze raz – nie oszczędzajmy na tego typu ubezpieczeniach turystycznych.

Dobre ubezpieczenie na podróż

Polisa podróżna musi zostać dopasowana do potrzeb klienta. Przed wylotem do Stanów zawsze należy zapoznać się z OWU, aby wiedzieć jak postępować, jeżeli już dojdzie do jakiegokolwiek wydarzenia. Najczęściej jest tak, że towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o kontakt z ich infolinią, dzięki czemu mogą pomóc w doborze najlepszej placówki do leczenia. Dla samego klienta będzie to wielkie ułatwienie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy istnieje zagrożenia życia ludzkiego.