Odpowiedzialność cywilna w podróży

przez | 29 lipca 2021

Zdecydowana większość osób kocha podróżować. Szczęśliwe te osoby, które mogą podróżować i zarabiać przy tej okazji pieniądze. Aby podróżowanie sprawiało nam przyjemność, nie zapominajmy o takiej rzeczy, jak ubezpieczenie turystyczne.

Kiedy dojdzie do szkody

Aby uświadomić sobie pewną rzecz, warto podać dobry przykład. Wyjeżdżamy na wakacje w góry. Tatry obsypane są wielką ilością śniegu. Wszystkie trasy zjazdowe oblegane są przez turystów żądnych wrażeń sportów zimowych. Istna bajka. Dołączamy do wielu innych narciarzy, którzy zjeżdżają przepisowo po wyznaczonych trasach. Los chciał, że doszło do kolizji (tak, również tam takie rzeczy się zdarzają). Nam się nic nie stało, jedynie trochę zostaliśmy poobijani, ale druga osoba ucierpiała zdecydowanie mocniej. Na tyle, że nie ma ona już nart, a na dodatek w wyniku kolizji, trafiła ta osoba ze złamaną nogą do szpitala. Nie tylko trzeba będzie oddać za narty, ale również za ewentualne koszty leczenia.

Potrzebne pieniądze

Kto będzie musiał za to zapłacić? Oczywiście, że my. Jeżeli w trakcie pobytu na stoku nie mieliśmy polisy turystycznej z odpowiedzialnością cywilną, to za wszystko płacimy sami. Jeżeli do wypadku dojdzie na stoku zagranicznym, możemy być pewni tego, że spodziewana sum, którą trzeba będzie wypłacić to min. kilka tysięcy euro. Dobre OC w ubezpieczeniu turystycznym w tym względzie jest w stanie pokryć nam wszystkie koszta, które sami ewentualnie musielibyśmy ponieść. Jak więc widać – ubezpieczenie turystyczne z OC jest jak najbardziej opłacalną inwestycją.