Ubezpieczenie podróżne na każdą okazję

przez | 2 czerwca 2021

Podróże wnoszą niesamowicie dużo do naszego życia. Podróże kształcą. Na pewno będą one dla nas miłym wspomnieniem (w szczególności te podróże zagraniczne), jeżeli na okazję wyjazdu zabezpieczymy się z każdej możliwej strony.

Polisa na wyjazd

Ubezpieczenie turystyczne to stosunkowo nowa oferta na rynku ubezpieczeniowym, która jest w stanie ochronić znaczą część finansów osób podróżujących. Nie tylko w naszym kraju, ale w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z podróżami zagranicznymi. Decydując się na zawarcie takiej umowy ubezpieczeniowej, sprawdźmy warunki proponowane przez ubezpieczyciela. W szczególności, jeżeli mamy zamiar aktywnie spędzać cały wyjazd. Niektóre przypadki wyłączają ochronę ubezpieczeniową podczas uprawiania sportów ekstremalnych, gdzie wzrasta ryzyko urazu. Jeżeli takie ekscytujące rzeczy chodzą nam po głowie, wybierzmy polisę o droższej składce, ale zapewniającą większy poziom bezpieczeństwa.

Alkohol na wyjeździe

Nie każdy taki jest, ale zdecydowana większość osób dorosłych bierze pod uwagę fakt obecności alkoholu na wyjeździe. Na tą okoliczność zabezpieczyły się towarzystwa ubezpieczeniowe, nie zapewniając ochrony na wypadek jakichkolwiek zdarzeń będąc “pod wpływem”. Chyba, że zdecydujemy się na wykupienie ochrony z tzw.klauzulą alkoholową. Jest to robocza nazwa czegoś, co jest w stanie zapewnić nam ochronę, nawet jeżeli wydarzy się cokolwiek w momencie, kiedy w organizmie będą znajdować się promile. Może i taka forma ubezpieczenia okaże się korzystna?