Gdzie wyjechać w góry?

przez | 2 lipca 2021

W góry można jechać przez cały rok. Nie tylko w okresie zimowym. Również wiosną, latem oraz jesienią góry mają nam wiele do zaoferowania. Gdzie wyjechać w góry, aby nie żałować? Co zobaczyć, aby mieć co wspominać?

Na szlaku górskim

Góry Świętokrzyskie leżące na Wyżynie Kieleckiej zapraszają do tego, aby wejść na Łysą Górę. Chociażby dlatego, że według legend jest to miejsce, gdzie w dawnych czasach odbywały się…zloty czarownic i wiedźm. Czy to prawda? Nie wiadomo. Całkiem możliwe, że po wejściu na Łysą Górę poczujemy magiczną atmosferę tego miejsca. Z bardziej przyziemnych rzeczy – góra ta nazywana jest Świętym Krzyżem. Przez to, że w tamtejszym sanktuarium przechowywane są relikwie drzewa Krzyża Świętego. A może kogoś skusi Barania Góra znajdująca się Beskidzie Śląskim? Będąc w tym rejonie nie zapominajmy o tym, że to właśnie tutaj znajduje się Magurka Radziechowska, Ochodzita, Cieślar, Zielony Kopiec, czy Stożek Wielki. Na uwagę zasługuje również niesamowita Jaskinia Salmopolska.

Bezpiecznie na szlaku górskim

Przed wyjazdem w góry sprawdźmy swoje ubezpieczenie. Nie tylko to podstawowe, ale postarajmy się również wykupić prywatną polisę na okres wyjazdu, aby w razie potrzeby, zapewnić sobie szybką i sprawną pomoc, a nawet …pieniądze na rehabilitację. Wypadki na szlakach górskich są bardzo bolesne i dotkliwe. Dbajmy o siebie – w szczególności, że składka na polisę turystyczną nie należy do bardzo wysokich. W myśl przysłowia “przezorny zawsze ubezpieczony”, jedźmy ze spokojem na górskie szlaki.