Odpowiedzialność względem osób trzecich w podróży

przez | 19 lipca 2021

Tak dużo mówi się o kosztach leczenia w trakcie podróży zagranicznych. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie są one małe. Tylko, że nie tylko to jest ważne, jeżeli zastanawiamy się nad zakupem korzystnej polisy podróżnej.

Szkody wyrządzone innym

Jak pokazuje praktyka, nikt nie myśli o tym, że można wyrządzić szkodę innym osobom. Wyjeżdżamy z nastawieniem odpoczynku, relaksu, spędzenia przyjemnych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. To dlaczego tak przykre myśli miałyby nam chodzić po głowie? No właśnie, nikt nie jest nastawiony do tego, a potem przychodzi nam płacić za szkody wyrządzone innym osobom, np. zniszczenie sprzętu TV w pokoju hotelowym, uszkodzenie czyjegoś aparatu, itd. Takich przykładów może być mnóstwo. Jeżeli nie będziemy posiadać odpowiedniego ubezpieczenia OC w polisę podróżnej, za wszystkie uszkodzenia płacimy z własnej kieszeni.

Zwrot poniesionych kosztów

Biorąc pod uwagę polisę turystyczną, zawsze sprawdźmy zapis odnośnie OC. Jeżeli nie będziemy chcieli, to ubezpieczyciel nam go nie uwzględni. Cena za ubezpieczenie na wyjazd na pewno zmaleje. Ale czy jest to opłacalne? Warto poddać to dokładnej analizie. Należy również wziąć pod uwagę fakt, gdzie jedziemy na wakacje i co mamy zamiar robić. Mówi się, że wyjazd z dziećmi na wakacje, poniekąd wymusza na nas konieczność zakupu OC. Wszyscy chyba doskonale zdają sobie sprawę z tego, że małe pociechy są naprawdę zdolne. OC w podróży nie jest wcale naciąganiem na dodatkowe pieniądze, ale wspaniałym zabezpieczeniem dla wielu turystów.