Podróżowanie po Korei Południowej

przez | 20 października 2021

Korea Południowa to jeden z takich krajów, który uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych. Nic więc dziwnego, że tak chętnie turyści się tam pojawiają. Również Ci, którzy pochodzą z Polski. Tak daleka podróż wymaga jednak odpowiedniego przygotowania.

Opieka medyczna

Karta EKUZ w Korei Południowej nie obowiązuje. Za chęć skorzystania z wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej trzeba płacić. Podobnie jest ze specjalistami, jak również szpitalami. Na ogół są to koszty od 30 USD do ponad 100 USD. Aby nie płacić za tak wysokie koszty leczenia (które to czasem należy wielokrotnie pomnożyć), przyda się odpowiednia polisa turystyczna.

Bezpieczny bagaż

Jak już było wspomniane, Korea Płd. to kraj przyciągający turystów. Wielu ich można spotkać na lotniskach, gdzie…czasem może dojść do zagubienia bagażu. Warto więc pomyśleć o jego zabezpieczeniu, na wypadek gdyby on zaginął, został przez kogoś ukradziony lub został zniszczony. Taką ochronę może również zapewnić polisa turystyczna.

Porządne zabezpieczenie w podróży

Biura podróży oferujące wycieczki do Korei Płd. cieszą się wielką popularnością. Umożliwiają oni zakup polisy wszystkim turystom. Tylko że taka polisa nie zapewnia dobrej ochrony. Lepiej z niej zrezygnować i samodzielnie zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego. Warto zrobić to osobiście, ponieważ agent ubezpieczeniowy weźmie pod uwagę indywidualne predyspozycje. Aczkolwiek, do wyboru są również te ubezpieczenia turystyczne, które można samodzielnie zakupić online. 

 

Zobacz inne:

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych