O czym pamiętać przez podróżą do Korei Płd.?

przez | 25 października 2021

Korea Południowa to kraj, gdzie można spodziewać się wielu atrakcji turystycznych. Przed podróżą należy jednak zapoznać się z listą rzeczy, których nie można przywozić, jak również wywozić z tego kraju. O czym jeszcze muszą pamiętać osoby podróżujące do Korei Płd.?

Opieka medyczna w Korei

Jeżeli dojdzie do zachorowania na terenie tego kraju, opieka medyczna zaliczana jest do jednych z najlepszych na świecie. Aczkolwiek, mała ilość specjalistów mówi w języku angielskim. Może powodować to problemy komunikacyjne, a co dalej za tym idzie – błędną diagnostykę. Lepiej zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego z Assistance, dzięki czemu (w razie problemów komunikacyjnych) towarzystwo ubezpieczeniowe jest w stanie pomóc załatwić tłumacza, który z turystą stawi się na wizycie w gabinecie. Ubezpieczenie pokryje również ewentualne koszty leczenia w Korei, w tym także koszty związane z kupnem odpowiednich leków.

Ochrona NNW i OC

Jeżeli chodzi o rozboje, to jest to rzadko spotykana rzecz w tym kraju. Nawet w tak wielkich metropoliach, jak Seul. Trzeba jednak przyznać, że wielu kierowców ma tendencję do przejeżdżania na czerwonym świetle. Nawet, jeżeli ktoś porusza się zgodnie z przepisami, przechodząc po pasach na zielonym świetle, może stać się ofiarą nieszczęśliwego wypadku. Jak więc widać, ochrona NNW jest konieczna. Podobnie jak OC, które jest w stanie pomóc, jeżeli ktoś w sposób nieumyślny wyrządzi szkodę osobie trzeciej. Na takie przypadki również należy uważać podczas podróży. 

 

Pozostałe wpisy:

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera