Bezpieczna wyprawa do Albanii

przez | 18 maja 2021

Riwiera Albańska kusi pięknymi plażami i czystą wodą. W Albani czeka na nas również wiele fantastycznych, górzystych rejonów. Na miejscu znaleźć można rozrywkę dla wszystkich turystów – dla tych lubiących aktywny wypoczynek, jak również dla miłośników wylegiwania się na plaży.

Polisa na wyjazd do Albanii

Zanim zaczniemy zachwycać się pięknem albańskiej ziemi, pamiętajmy o dobrej polisie podróżnej. Wyjazd bez niej za granicę, narazić nas może na duże koszta. Aby uświadomić sobie, co powinna obejmować polisa na wyjazd, należy uświadomić sobie kilka ważnych rzeczy. Albania – europejski kraj – nie uznaje karty EKUZ. Osoby chcące skorzystać z wizyty u lekarza, muszą udać się do prywatnej przychodni, co związane jest z wysokimi kosztami. Albania jest piękna, ale może ona “pochwalić” się smutnym, wysokim wskaźnikiem przestępczości. Kradzież to plaga, która dotyka wielu turystów. Warto również zwrócić uwagę na komunikację drogową, która niejednokrotnie grozi utratą zdrowia.

OWU polisy turystycznej

Skoro już wiemy, co też nam grozi na terenie Albani, czas dowiedzieć się, jakie powinny być Ogólne Warunki Umowy. Należy sprawdzić zapis odnoszący się do koszty leczenia i transportu medycznego. Zadbajmy o to, aby za wszystko nie musieć płacić z własnej kieszeni, ponieważ koszty mogą być ogromne. NNW sprawi, że ubezpieczyciel pokryje koszty naszego leczenia, a nawet (jeżeli będzie taka potrzeba) sprawi, że przyzna on swoim klientom odszkodowanie związane z niezdolnością do pracy. Warto również postarać się o OC oraz o ubezpieczenie bagażu.