To musisz wiedzieć, decydując się na autocasco

przez | 18 listopada 2020

AC to dobrowolne ubezpieczenie samochodu, które zabezpiecza na wypadek losowych zdarzeń. Rynek oferuje całe mnóstwo ofert autocasco. Te różnią się zarówno ceną, jak i świadczeniami. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

To musisz wiedzieć, decydując się na autocasco

Aby faktycznie poznać szczegóły danej umowy, warto zapoznać się z OWU – Ogólnymi Warunkami Umowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto także zwrócić uwagę na trzy czynniki:

Zniżki

Przed zakupem polisy AC należy się zorientować czy mamy możliwość skorzystać z jakiejś zniżki. Te pozwolą na dużą oszczędność. Patrząc na koszta jednak, warto mieć na uwadze fakt, że najtańsza oferta nie musi być najbardziej korzystną.

Udział własny i suma ubezpieczenia 

Udział własny to wartość szkody, którą należy pokryć z własnej kieszeni. 

Z kolei suma ubezpieczenia jest maksymalną kwotą, którą może nam wypłacić ubezpieczyciel, w momencie szkody. 

Zakres terytorialny

Każda z firm to odmienny zakres terytorialny – miejsca, gdzie obowiązuje ubezpieczenie autocasco. Osoby, które z dużą częstotliwością wyjeżdżają poza granice kraju, powinny sprawdzić, czy autocasco obejmuje tylko i wyłącznie ojczysty teren, czy uwzględnia także obszar poza państwem. Jeśli tak, należy się zorientować w jakich krajach możemy czuć się bezpieczni.