Kategorie
Ubezpieczenia

To musisz wiedzieć, decydując się na autocasco

AC to dobrowolne ubezpieczenie samochodu, które zabezpiecza na wypadek losowych zdarzeń. Rynek oferuje całe mnóstwo ofert autocasco. Te różnią się zarówno ceną, jak i świadczeniami. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

To musisz wiedzieć, decydując się na autocasco

Aby faktycznie poznać szczegóły danej umowy, warto zapoznać się z OWU – Ogólnymi Warunkami Umowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto także zwrócić uwagę na trzy czynniki:

Zniżki

Przed zakupem polisy AC należy się zorientować czy mamy możliwość skorzystać z jakiejś zniżki. Te pozwolą na dużą oszczędność. Patrząc na koszta jednak, warto mieć na uwadze fakt, że najtańsza oferta nie musi być najbardziej korzystną.

Udział własny i suma ubezpieczenia 

Udział własny to wartość szkody, którą należy pokryć z własnej kieszeni. 

Z kolei suma ubezpieczenia jest maksymalną kwotą, którą może nam wypłacić ubezpieczyciel, w momencie szkody. 

Zakres terytorialny

Każda z firm to odmienny zakres terytorialny – miejsca, gdzie obowiązuje ubezpieczenie autocasco. Osoby, które z dużą częstotliwością wyjeżdżają poza granice kraju, powinny sprawdzić, czy autocasco obejmuje tylko i wyłącznie ojczysty teren, czy uwzględnia także obszar poza państwem. Jeśli tak, należy się zorientować w jakich krajach możemy czuć się bezpieczni.