Czy możliwe jest AC tylko od kradzieży?

przez | 16 listopada 2020

W momencie w którym zawodzi tradycyjne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe, warto pomyśleć o AC od kradzieży. To ono jest w stanie zapewnić nam wypłatę odpowiedniego odszkodowania. Pojawia się jednak pytanie, czy możliwe jest wybranie ochrony tylko i wyłącznie na kradzież – bez innych opcji, które są dostępne w pakiecie AC? 

 

Czy możliwe jest AC tylko od kradzieży?

Jak ubezpieczyć auto tylko i wyłącznie od kradzieży?

Jeżeli najbardziej nam zależy na zapewnieniu sobie ochrony tylko i wyłącznie przed kradzieżą auta – bez innych, dodatkowych wariantów, podwyższających cenę polisy, powinniśmy postawić na minicasco, zwane także start casco czy smart casco. Co to takiego? Okrojona wersja tradycyjnego AC.

Podstawowy zakres takiej mini polisy obejmuje ochronę w momencie kradzieży auta. Jednak bywają oferty, bogatsze o inne opcje – np. ochronę na wypadek pożarów, czy czynników pogodowych. W związku z czym, wybierając ofertę, powinniśmy zwrócić uwagę na jej zakres działania. 

 

Kiedy wybrać dodatkowe ubezpieczenie?

Najkorzystniejszy będzie oczywiście pełny pakietu AC, jednak minicasco także wiąże się z szeregiem zalet. Kiedy wybrać ten pakiet?

  • kiedy wykupienie standardowego AC może przekroczyć nasze możliwości finansowe, a nam jednak zależy na ochronie przed kradzieżą
  • kiedy jesteśmy młodym kierowcą, który nie posiada zniżek – wówczas zwykłe AC i OC są naprawdę drogie
  • kiedy jesteśmy właścicielem starszego auta – wówczas nieopłacalne jest płacenie niebotycznych składek AC

 

AC od kradzieży – koszt

Minicasco wiąże się z dużo mniejszymi kosztami, niż tradycyjne autocasco. Cena zależna jest od pojazdu oraz nas samych – jako właścicieli pojazdu. Średnia cena składek AC tylko i wyłącznie od kradzieży, to ok 50-80 zł. To bardzo przystępna cena.