Lecę do Londynu – czy muszę wykupić polisę?

przez | 12 lutego 2021

W Wielkiej Brytanii Polacy czują się jak w domu. Nie ma się czemu dziwić, że wybierając się tam na wakacje, czy też do znajomych/rodziny z wizytą zapominamy o pewnych rzeczach. Jedną z nich jest polisa turystyczna. Wybierając się do Londynu, czy ogólnie na Wyspy zawsze należy o tym pomyśleć.

Niezbędne formalności

Nie tylko należy postarać się o EKUZ, ale także o wykup odpowiedniej polisy. Składka na takie ubezpieczenie zależna jest od wielu składników. Szacunkowa cena takiego pakietu ubezpieczeń dla osoby 30 letniej, która leci tam na dwutygodniowe wakacje wynosi ok. 60 zł. Aczkolwiek ta cena może się zwiększyć, jeżeli np. zdecydujemy się większe pokrycie kosztów leczenia, NNW, czy też na Assistance. Zawsze trzeba wszystkie oferty przeanalizować. Nie trzeba decydować się na najdroższą, ale czy najtańsza będzie najkorzystniejsza? 

OWU

Przed ostatecznym złożeniem podpisu pod umową o polisie ubezpieczeniowej zapoznajmy się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. To właśnie tam dokładnie opisane jest czego możemy się spodziewać po polisie, a co jest z niej wyłączone. W szczególności powinno zainteresować nas to drugie. Wszystko po to, abyśmy w przyszłości nie zostali niemile zaskoczeni. Bardzo często klienci nie czytają wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, a kiedy już dochodzi do zdarzenia to okazuje się, że żadnych pieniędzy nie otrzymają. Strzeżmy się tego. Bądźmy świadomymi konsumentami, a unikniemy wszelkich pułapek – nie tylko w przypadku polisy ubezpieczeniowej.