Chorwacja – kraj, który nazywany jest drugą Polską

przez | 5 września 2021

Tak jak kiedyś Bułgaria, tak teraz Chorwacja jest takim krajem, który przyciąga duże rzesze turystów polskich. Na tyle, że nazywana jest ona drugą Polską. Tak, jeżeli chodzi o nasz naród, to chętnie spędzamy wakacje na chorwackich plażach.

Czego unikać w Chorwacji?

Atrakcji w tym kraju jest naprawdę dużo. W każdym przewodniku znaleźć można ciekawe propozycje. Należy także pamiętać o tym, czego się należy wystrzegać w Chorwacji. Na samym początku należy wymienić temperatury. Często nie schodzą one poniżej 30 stopni. Wzrasta ryzyko poparzeń słonecznych, a także odwodnienia. Kąpiele w morzu są bardzo przyjemne, ale można w nich spotkać meduzy i jeżowce, które są groźne dla człowieka. Nie ma się co zapuszczać na tereny dawnych działań wojennych. Należy również uważać na drogach, ponieważ jakość tamtejszych dróg nie jest najlepsza.

O czym należy pamiętać? 

Przed wylotem/wyjazdem do Chorwacji należy pamiętać o tym, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne. EKUZ przyda się jak najbardziej, ale za zdecydowaną większość przypadków i tak będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Pojedyncz wizyta u lekarza może kosztować ok. 30 euro. Jeden dzień w szpitalu to koszt ok. 50 euro. Jeżeli ktoś nie ma zamiaru płacić takich pieniędzy z własnych kieszeni, to pomocna będzie polisa, która jest w stanie pokryć wszystkie koszty leczenia. Ile wynosi cena za taką polisę do Chorwacji? Ceny zaczynają się już od 4,50 za dzień, więc nie są to tak naprawdę wielkie pieniądze, które na pewno każdy znajdzie.