Na jakich zasadach działa polisa turystyczna?

przez | 4 kwietnia 2021

Rynek ubezpieczeń pokazuje, że coraz większa liczba osób wypłaca pieniądze należne im z tytułu ubezpieczenia turystycznego. Warto więc sobie wyjaśnić czym jest polisa dla turystów i na jakich zasadach ona działa.

Jak działa ubezpieczenie w podróży?

Podróżując na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nie trzeba się tego obawiać, ale wyjazd z kraju sprawia, że polskie ubezpieczenie przestaje działać. Przekraczając granicę pozostajemy bez ubezpieczenia zdrowotnego. Na szczęście, na ten wypadek można się ubezpieczyć, co też gwarantuje nam polisa turystyczna. Podczas podróży po Europie pewną ochronę zapewnia nam EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Chociaż warto wiedzieć, że nie zapewnia ona nam 100% darmowego ubezpieczenia na zdrowie. Takie coś może zapewnić nam prywatna polisa turystyczna, którą można wykupić na czas podróży poza granice Polski.

Czy warto wykupić polisę?

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, czy warto musi wiedzieć, że nawet w przypadku złamania nogi (co może wydarzyć się w każdej chwili) podczas spaceru po plaży, będziemy płacić. Co więcej, jeżeli będzie to skomplikowane złamanie nogi, za operacje i transport do Polski, zapłacimy i to niemałą kwotę, która może sięgnąć kilkunastu tysięcy złotych (lub więcej). Jeżeli chcemy tego uniknąć, to koniecznie wykupmy polisę dla turystów. Obejmuje ona takie przypadki, jak złamania nogi, czy też wiele innych przypadków zachorowań, do których może dojść w każdej chwili podczas podróży poza granice naszego kraju.