Moje bezpieczne, greckie wakacje

przez | 22 września 2021

Do Grecji należy na pewno wziąć strój do kąpieli, a najlepiej dwa lub trzy. Do tego olejek do opalania z odpowiednim filtrem, kapelusz na głowę i koło do kąpania dla dzieci (tak, dla dorosłych również). No i nie można zapomnieć o pozytywnym nastawieniu – to na pewno będą dobre, greckie wakacje.

Plażowicze w Grecji

Greckie plaże pełne są miłośników gorących kąpieli słonecznych i morskich. Plażowiczów jest tu naprawdę dużo. Chociaż nie trzeba się obawiać tego, że będzie się miało do czynienia z czymś takim, jak nad polskim morzem. Osoby, które zamierzają tylko korzystać z plaży, powinny zdecydować się na standardowe ubezpieczenie medyczne. Powinno ono obejmować koszty leczenia w kwocie 30 000 euro, OC i NNW (w przypadku gdyby na skutek zdarzenia losowego ucierpiały inne osoby). Warto również pomyśleć o tym, aby chronić swój bagaż, który może zaginąć w trakcie lotu. Ubezpieczalnia zapewnia również wsparcie w takich przykrych sytuacjach.

Aktywne, greckie wakacje

Zdecydowana większość osób jedzie po to, aby móc uprawiać ulubioną dyscyplinę sportową lub poznać coś innego, z czym jeszcze nie mieli do czynienia. Mówi się, że Grecja pod tym względem znajduje się na pierwszym miejscu. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby ochronę rozszerzyć o możliwość uprawiania sportów ekstremalnych. Nie należy jednak tego uogólniać. Warto zapytać w ubezpieczalni, co tego typu polisa dokładnie będzie obejmować, aby wiedzieć, czego jednak lepiej nie robić. W końcu mają być to bajeczne, greckie i wesołe wakacje.