Emocjonujący pobyt w Wietnamie

przez | 23 września 2021

Można powiedzieć, że Wietnam znajdował się kiedyś na liście państw zakazanych. Jeżeli ktoś tam jechał, to tylko i wyłącznie na własne ryzyko, ponieważ było to państwo ciągle ogarniętej wojną. A jak dzisiaj to wygląda? Czy Wietnam jest państwem, gdzie turyści są mile widziani?

Wiza do Wietnamu

Jak najbardziej, do Wietnamu można jechać w celach turystycznych. Rozglądając się po ofertach biur podróży, można zobaczyć wiele ciekawych ofert, które reklamują wyjazd do tego kraju. Można tam również jechać samodzielnie. Podczas wyjazdu należy pamiętać o tym, że koniecznością jest wiza, którą należy załatwić wcześniej. Można załatwić ją na kilka sposobów. Wystarczy się o nią postarać w urzędach konsularnych tego kraju. Istnieje również możliwość uzyskania wizy na granicy – o ile wcześniej została wydana promesa przez biuro podróży. Wizę można również pozyskać drogą online. Nie można jednak tego tematu zostawiać na ostatnią chwilę.

Bezpieczeństwo

Tak, do Wietnamu można jechać, ale nie można zapomnieć o tym, że nadal można tam trafić na wiele niebezpieczeństw. Polisa ubezpieczeniowa jest konieczna. Uwaga! Podpisując umowę na polisę, należy upewnić się czy firma ubezpieczeniowa posiada na terytorium Wietnamu swojego agenta, który w razie potrzeby będzie służył pomocą na miejscu. Najważniejsze są koszty leczenia, które w tym przypadku mogą być naprawdę wysokie. Do tego koniecznością jest hospitalizacja, a także ewentualny transport medyczny do Polski z Wietnamu, jeżeli sytuacja tego by wymagała.