Bajeczne wakacje w Grecji – o czym należy pamiętać?

przez | 20 września 2021

Grecja należy do jednych z najpopularniejszych destynacji, jeżeli chodzi o kierunki wakacyjne. Polacy bardzo chętnie spędzają wypoczynek w części wyspiarskiej, która zawsze oferuje piękne plaże, jak również dużo słońca i czystą wodę.

Co jest nam potrzebne na wyjazd?

Do Grecji można jechać samodzielnie. Samolotem lub własnym samochodem, jeśli ktoś nie ma zamiaru ruszać się dalej niż poza kontynent. Można również skorzystać z oferty biura podróży, która chętnie organizuje wczasy w greckim kraju. Podróż wymaga przygotowania odpowiednich dokumentów:

  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – umożliwia skorzystanie z podstawowej, bardzo okrojonej opieki medycznej,
  • dowód osobisty lub paszport – wystarczy jeden z nich, aby móc przekroczyć grecką granicę,
  • prawo jazdy – nawet, jeżeli ktoś jedzie z zamiarem leniuchowania na plaży, warto mieć ten dokument przy sobie. W Grecji często korzysta się z wypożyczalni samochodów, aby móc jeszcze lepiej poznać wiele fantastycznych miejsc. 

Prywatne ubezpieczenie turystyczne

EKUZ (jak już było wspomniane) obejmuje bardzo okrojoną pomoc, dlatego bez prywatnego ubezpieczenia nie ma nawet co myśleć o wyjeździe. Jeśli ktoś zostanie zmuszony do skorzystania z pomocy medycznej (nawet w przypadku jednodniowej hospitalizacji), to uniknie płacenia wysokich kosztów leczenia. Warto wiedzieć, że prywatne ubezpieczenie turystyczne jest o tyle dobre, że pozwala na darmowe skorzystanie z opieki medycznej w prywatnych placówkach, gdzie (jak łatwo się domyślić) podejście do pacjenta jest zupełnie inne.