W którym polskim mieście kupimy najtańsze OC?

przez | 17 listopada 2020

Każdy kierowca musi posiadać obowiązkowe OC, jego średnia cena to ok. 1000 złotych. Jednak jak się okazuje, widoczne są  różnice w poszczególnych miastach. Co więcej, są one naprawdę spore. Gdzie dostaniemy najtańsze OC? Podpowiadamy!

W którym polskim mieście kupimy najtańsze OC?

OC nie należy do najtańszego ubezpieczenia, jednak w niektórych miastach może być nieco tańsze. 

Najtańsze OC

1000 zł to średnia kwota ubezpieczenia OC w naszym kraju. Jednak najtańsze oferty dostaniemy nawet za 300 zł! Ta średnia jest jednak zawyżona w przypadku młodych kierowców – to właśnie im nie przysługuje żadna zniżka. W związku z czym ich pierwsza polisa może być nawet trzykrotnością podanej średniej kwoty. Zawyżone polisy OC występują także w wielkich aglomeracjach. W którym z nich dostaniemy najtańsze OC? 

Jak się okazuje, na najtańsze OC możemy liczyć w Krakowie, Rzeszowie i Katowicach. Może to być nawet kwota 400zł. Nie zapominajmy jednak, że dużo jest zależne od naszego auta – to droższe i nowsze wiąże się z wyższym OC. 

Najdroższe OC

Największe opłaty za OC są odnotowane w największych polskich miastach, a w tym w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, czy Szczecinie. W tych miastach średnia to aż ponad 1000 zł.

Okazuje się więc, że są to spore różnice, sięgające kilkuset złotych!