Co oferuje nam ubezpieczenie dla podróżnych?

przez | 19 marca 2021

Ubezpieczenie dla podróżnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To bardzo dobrze, bowiem Polacy są świadomi zagrożeń, jakie czekają na nich w różnych częściach świata. Przy podpisywaniu umowy zawsze trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami.

Zakres ochrony ubezpieczenia

Ubezpieczalnie zawsze dają do wyboru poszczególne pakiety turystym. Począwszy od najtańszego, po ten najdroższe. Zawsze należy sprawdzić, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie. Wśród najważniejszych czynników należy wymienić koszty leczenia, ratownictwa i transportu, NNW, Assistance 24h, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, amatorskie uprawianie sportu, OC. Można by wymienić jeszcze kilka innych czynników, które należy sprawdzić. Aby łatwiej nam było wybrać polisę na podróż, zawsze trzeba dokładnie przemyśleć to, co chcemy robić podczas wyjazdu za granicę.

Dodatkowa ochrona

Każdy turysta musi zdać sobie również sprawę z tego, że ma prawo do tego, aby zdecydować się na dodatkową ochronę. Jest to chociażby ważne, jeżeli ktoś wybiera się do krajów o wysokim ryzyku niebezpieczeństwa, jak choroby tropikalne, czy też wysoki poziom przestępczości. Dodatkowa ochrona, jeżeli chodzi o ubezpieczenia podróżne, może przewidywać koszty rezygnacji z wyjazdu. Czasem tak bywa, że wyjazd nie może się odbyć z najróżniejszych powodów. Warto zadbać o zabezpieczenie swoich finansów, które zostały poniesione na ten cel. Wśród dodatkowej ochrony wyróżnić można car assistance, który zapewni pomoc, jeżeli samochód, którym będziemy podróżować, ulegnie awarii.