Audi A4 – koszt najtańszej polisy OC

przez | 17 listopada 2020

Audi A4 to solidny i ceniony w Polsce samochód. Wiele osób decyduje się właśnie na ten, nieco starszy egzemplarz Audi. Na model A4 decydują się ludzie klasy średniej. Ile wyniesie ich najtańsza polisa OC? Przedstawiamy! 

Audi A4 - koszt najtańszej polisy OC

Audi A4 to model ceniony i przez młodszych i nieco starszych – doświadczonych kierowców. Poniższa analiza będzie dotyczyć modelu pochodzącego z roku 2009, uwzględniając dwa warianty. 

  1. Właścicielem jest dwudziestojednolatek, pochodzący z Krakowa. Posiada on prawo jazdy od roku 2017. Mężczyzna chce kupić polisę , która obowiązuje od 2019 roku – 10 lipca. Chcę to zrobić drogą internetową.
  2. Właścicielem jest pięćdziesięcioletni pracownik służb mundurowych, zamieszkujący Gdańsk. Ten z kolei prawo jazdy ma od roku 1990. On również polisę chce kupić przez Internet.

Jak się okazuje, ubezpieczenie dla kandydata nr. 1 będzie nawet dwa razy droższa. Według porównywarki ubezpieczeń roczna ochrona wyniesie następująco:

  1. You Can Drive – od 2432 zł, aż do 4349 zł w Generali
  2. MTU24 – od 1878 zł, do 2188 zł w Generali.

Przyglądając się powyższym informacjom wnioskujemy, że ubezpieczenie dla tego samego pojazdu może się bardzo różnić. A to za sprawą samego właściciela. Młody kierowca zapłaci o wiele więcej. Zakładając droższe ubezpieczenie, różnica w kosztach wyniesie aż 554 zł.