Albania dla wszystkich turystów

przez | 17 maja 2021

Albania jest pięknym krajem, który stał się miejscem wycieczek wielu turystów. Wielu Polaków udaje się do tego kraju, który do tej pory znajdował się na liście miejsc zakazanych. O czym należy pamiętać przed podróżą do tego kraju?

Albańskie atrakcje

Jedziemy na wypoczynek, ale również po to, aby móc pozwiedzać. Na brak atrakcji i rozrywek w tym kraju na pewno narzekać nie będziemy. Każdy turysta powinien pamiętać o tym, aby zwiedzić przynajmniej kilka miasteczek. Libohova, Tepelena, Kruja, Saranda i Vlora – wszystkie te miasteczka leżą na terenie jednego kraju, ale można powiedzieć, że różni je dosłownie wszystko, co przyprawić może o zawrót głowy. Tak różnorodnej kultury, widoków chyba nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Miłośnicy leniuchowania koniecznie muszą poznać plaże, jakie znaleźć można nad Riwierą Albańską. Udany wypoczynek gwarantowany.

Ubezpieczenie podróżne

Podróż z Polski do Albanii samochodem trwa ok. 20 godzin bez przerwy. Można szybciej dolecieć tam samolotem. W każdym razie, przed wyjazdem nie zapominajmy o tym, aby wykupić polisę podróżną. Jest to kraj leżący na terenie Europy, ale nie obejmuje tam nas nasze tradycyjne ubezpieczenie. Karta EKUZ również tam nie obowiązuje. Wizyta u lekarza jedną osobę może kosztować ok. 50 euro, a co jeżeli będzie potrzebne skomplikowane leczenie? Pamiętajmy o tym, aby na czas wyjazdu zadbać o dobrą polisę turystyczną, gdzie zagwarantujemy sobie m.in. pokrycie odpowiednich kosztów leczenia, czy też ewentualnie transport medyczny do Polski.